Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 2019 :)

W ubiegłą niedzielę odbył się piknik integracyjny, pt. “Więcej nas łączy niż dzieli”. Został on zorganizowany przez PSONI Koło w Wołominie, w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Współorganizatorami tej imprezy byli Starosta Wołomiński, Burmistrz Miasta Kobyłka, Radio Fama Wołomin oraz Moja Gazeta Regionalna.
Uroczystość Dnia Godności rozpoczęła Msza Święta w intencji naszych Wychowanków w Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. Następnie na Placu 15 sierpnia już po godzinie 14 rozpoczęło się świętowanie. Atrakcji w tym roku było co nie miara : występ Zespołu Kostiumowego “Nadzieja” na czele z Panią Dyrektor, pokaz walki Aikido, wata cukrowa, dmuchańce, grill, kącik plastyczny z malowaniem twarzy, pomiar ciśnienia i cukru, zajęcia sportowe oraz z zakresu dogoterapii, słodki kącik z ciastami, które upiekły niezawodne mamy naszych Wychowanków oraz zdrowe i smaczne soki warzywo – owocowe. Odwiedzili na także Policjanci z Komisariatu Policji w Kobyłce oraz ekipa strażaków, która wykonała dla gości specjalny pokaz swoich umiejętności. 🙂 Pojawili się także Goście z odległej galaktyki :)
W ramach obchodów została zorganizowana także zbiórka publiczna na rzecz naszych Wychowanków, o wyniku której już niedługo się pochwalimy😁

Na szczęście w tym roku pogoda nas rozpieściła, co skutkowało dużym zainteresowaniem osób z zewnątrz chcących poznać specyfikę naszego Ośrodka i zintegrować się z naszymi Wychowankami.

Teraz czas na podziękowania :
Przede wszystkim dziękujemy osobom bez których nasz Piknik, by nie doszedł do skutku : Starostwie Wołomińskiemu oraz Burmistrz Kobyłki, Pani Edycie Zbieć.
Naszym Sponsorom, którym na bank podziękujemy jeszcze indywidualnie:)
Niezawodnym Rodzicom, na których zawsze można liczyć i którzy są chętni do pomocy w każdej sytuacji.
Panu Zbyszkowi Chodkowskiemu, który zaczął intensywnie organizacje tego Święta oraz nowej Pani Dyrektor.
Naszym Gościom : Policjantom z Komisariatu Policji w Kobyłce, Ekipie Strażackiej, sportowcach Aikido, Pani Monice z Amisiem i Leosiem oraz Kasi i Damianowi za cudowne występy muzyczne :)
A także wielkie podziękowania należą się dla wszystkich Pracowników Ośrodka za pomoc w realizacji tego Dnia, za przygotowanie stanowisk..za wszystko. Dziękujemy