Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

W ubiegły piątek zakończyliśmy Rok Szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczął p. Dyrektor listem od Kuratorium w którym była mowa o bezpieczeństwie w trakcie przerwy wakacyjnej. Podczas tegorocznej ceremonii pożegnaliśmy się z trzema wychowankami: Damianem, Tomaszem oraz Dawidem. Każdy z nich otrzymał Świadectwo ukończenia Szkoły, Dyplom Absolwenta OREW oraz prezent – pamiątkę :) Oprócz naszej trójki Absolwentów, … Czytaj dalejZakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

“Mazury Cud Natury” :)

Nasi wychowankowie z “13” już nie mogą doczekać się wakacji! Z tego powodu, przy użyciu ulubionej farby 3D oraz z drobną pomocą terapeutów, namalowali krajobraz Mazur. W tym leśnym pejzażu znalazły się także zwierzęta(wykonane przeróżnymi sposobami) , które można spotkać w tej części Polski oraz te, które lubimy – stąd dziobak :)  Zachęcamy do obejrzenia galerii … Czytaj dalej“Mazury Cud Natury” :)

Festyn Rodzinny na Miłej!

Dnia 7 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Miłej w Wołominie odbył się Festyn Rodzinny. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć! Reprezentacja ośrodka w postaci wychowanków z OREW przy ulicy Maja wraz z terapeutami oraz p. Dyrektorem zgodnie stwierdziła, że bawiła się wyśmienicie! Dziękujemy bardzo Dyrekcji Szkoły za zaproszenie a tymczasem zachęcamy do obejrzenia … Czytaj dalejFestyn Rodzinny na Miłej!

Hipoterapia:)

~*** Projekt realizowany z dotacji UM w Wołominie w ramach realizacji zadania publicznego „Integracja i aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz prowadzenie innowacyjnych działań zapobiegających ich izolacji i marginalizacji” miejsce realizacji zadania publicznego: Siedziba Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wołominie ul. Piłsudskiego 13. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z dzisiejszej hipoterapii z … Czytaj dalejHipoterapia:)

Koncert Filharmonii Narodowej :)

*** „Projekt realizowany ze wsparciem Fundacji PZU”. Projekt pt. „Stymulacja zmysłów poprzez edukację, kulturę i sztukę u osób z niepełnosprawnością intelektualną” *** Naszych wychowanków po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili muzycy z Filharmonii Narodowej. Było bardzo wesoło i skocznie  Nasi goście zaangażowali nawet nas do wspólnego występu :) Było wspaniale! Dziękujemy i zapraszamy … Czytaj dalejKoncert Filharmonii Narodowej :)

“Więc chodź pomaluj mój świat…”

W ten weekend grupa wolontariuszy z DNB Bank Polska przyjechała i pomalowała nasz ośrodek przy ul. Piłsudskiego 13, a to wszystko dzięki projektowi p. Moniki Kurek & dyr. Marcina Maćkowiaka pt: ” Więc chodź pomaluj mój świat” – w czasie głosowania wśród wolontariuszy – to właśnie nasz projekt okazał się wygraną i dzięki temu mamy … Czytaj dalej“Więc chodź pomaluj mój świat…”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress