WESOŁYCH, SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ DZIECI, PRACOWNICY, DYREKCJA ORAZ ZARZĄD OREW

Darczyńcy

Podziękowania dla Piotra Sawki Prezesa Gekon Glide Club oraz wszystkich członków stowarzyszenia Gekon Glide Club Piotra Karczewskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie Tago SKOK w Wołominie Wołomińskiego Klubu Biznesu za wsparcie finansowe w zorganizowaniu świątecznych paczek oraz  dla Katarzyny Okuniewskiej Prezesa Koła Ligii Ochrony Przyrody w Wołominie Piotra Sawki i wszystkich członków Ligii Ochrony Przyrody … Czytaj dalejDarczyńcy

Spotkanie wigilijne

Kolejne wigilijne spotkanie za nami!   Jak co roku, było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem oraz mnóstwo smacznych i kolorowych potraw wigilijnych. Nie zabrakło także św. Mikołaja, który zawitał do nas z wielkim, czerwonym workiem prezentów ;)  Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie. Pełna fotorelacja tutaj.

Mikołajki z Ligą Ochrony Przyrody

W czwartek przyjechali do nas niesamowici goście, robiąc sporo szumu swoimi pięknymi motorami! Poza słodkościami, postawili koło naszych okien dwa karmniki, zadbali by ptaki miały pokarm na całą zimę, a także zaserwowali naszym podopiecznym przejażdżkę. Zobaczcie sami! :) Zdjęcia udostępnione z profilu społecznościowego Ligii Ochrony Przyrody oraz z naszego Ośrodka :) Dziękujemy!

“Wierszem i Sercem Malowane”

W poniedziałek odbył się XII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych “Wierszem i Sercem Malowane”. Nasi wychowankowie zaprezentowali krótki ale przejmujący spektakl pt.: “W wigilijną noc”, opowiadający o tym, co zwiastuje Gwiazda Betlejemska. Na zakończenie, każdy młody aktor otrzymał dyplom oraz słodką niespodziankę. Zdjęcia znajdują się tutaj.

Podziękowania

Akcja zbiórki nakrętek dla Kasi zakończona sukcesem!   Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym, trójkołowym rowerku, który jest już w posiadaniu dziewczynki, a niebawem, dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, szkół i instytucji, możliwy będzie zakup wózka.

Lekcja historii w Fundacji “Bezpieczna Przystań”

Nasi podopieczni z grup edukacyjno – terapeutycznych, na zaproszenie, wybrali się dzisiaj do Fundacji “Bezpieczna Przystań” w Wołominie, na lekcję historii, którą poprowadził żołnierz z terytorium Księstwa Warszawskiego, w pełnym umundurowaniu z przełomu XVIII/XIX wieku. Dowiedzieliśmy się m.in. z czego składa się strój żołnierza, jak wygląda broń oraz jak ją ładować, a także jaką dietę stosowali żołnierze (a była to głównie legumina z fasoli i kapusty lub pajda chleba, konina i obowiązkowo kielich wódki. Towarzyszką ‘naszego’ żołnierza była *Markietanka (wiwandierka).

*Markietanki to kobiety, które oprócz handlu, towarzyszyły armii, gotując, dostarczając alkohol, żywność, odzież oraz lekarstwa potrzebującym. Odgrywały ważną rolę, organizując obozowe życie, zapewniając opiekę chorym, karmiąc głodnych, dając namiastkę domowego ogniska.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciekawą lekcję historii :)

DSC01938

Czytaj dalejLekcja historii w Fundacji “Bezpieczna Przystań”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress