Zabawa Andrzejkowa 2011

Zamiast tradycyjnego wróżenia z fusów i wyścigu butów – kubeczki z fantami przepowiadającymi przyszłość pannom, studnia spełniająca marzenia, niekonwencjonalne losowanie wróżb butelką i zapożyczona z dalekiego wschodu wróżba w ciasteczku. Słowem – szampańska zabawa andrzejkowa. Urządziliśmy ją w ostatni piątek listopada w budynku OREW przy ul. 1-go Maja. Z trudem pomieściliśmy się na sali rehabilitacyjnej ale jak wiadomo – dla chcącego nic trudnego. A chęci do dobrej zabawy nie brakowało nikomu. Z resztą, zobaczcie sami!

ab

Czytaj dalejZabawa Andrzejkowa 2011

Bardzo czekoladowy listopadowy dzień

Wszyscy doskonale wiemy, że listopad to miesiąc, w którym dzień nieubłaganie ustępuje pola nocy, a niedobór promieni słonecznych sprawia, że  stopniowo coraz mniej chce się wstawać z łóżka. Dodajmy do tego przewagę szarzyzny w aurze i pierwsze przymrozki i mamy gotowy przepis na syndrom przesilenia jesiennego, który objawiać się może brakiem energii i motywacji, ospałością, zaburzeniami koncentracji. Na szczęście w miniony czwartek osobiście przetestowaliśmy genialny sposób radzenia sobie z tym jesiennym smutkiem. Po to wspaniałe lekarstwo pojechaliśmy do ścisłego centrum Warszawy, do pijalni czekolady WEDEL przy ul. Szpitalnej 8. I chociaż już krótka droga z autokaru do samej pijalni przyprawiła nas o zimny dreszczyk, to co działo się w środku sprawiło, że wstąpiły w nas nowe siły do stawienia czoła nadchodzącej zimie! Wszystko za sprawą niezwykle ciepłego przyjęcia przez obsługę lokalu a także gorącego skarbu, który odkryliśmy w jego wnętrzu – pysznej czekolady w formie aksamitnego płynu. Skojarzenie ze skarbem jest tu jak najbardziej na miejscu, ponieważ dowiedzieliśmy się, że historia tego boskiego napoju sięga czasów Majów! Gorąco zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

ab

Czytaj dalejBardzo czekoladowy listopadowy dzień

Pierwsze urodziny Centrum Nauki Kopernik

Pierwsza sobota listopada upłynęła nam pod znakiem pierwszych urodzin Centrum Nauki Kopernik. Przybyliśmy jeszcze przed otwarciem, żeby zająć dogodne miejsce w kolejce do wejścia. Poranek był słoneczny i zaskakująco ciepły, jak na tę porę roku. P. Marta kupowała dla nas bilety, a my w promieniach listopadowego słońca zwiedzaliśmy park odkrywców. Dzięki temu do środka weszliśmy już pół godziny po otwarciu drzwi. W środku czekała niezliczona ilość atrakcji i ciekawych ekspozycji – większość z nich była interaktywna. Mogliśmy samodzielnie eksperymentować z prawami fizyki i poznawać ‘od kuchni’ różne zjawiska przyrodnicze i odkrycia naukowe. Zbudowaliśmy piankowe igloo i ogromne mydlane okno, zajrzeliśmy wewnątrz ludzkiego organizmu a także sprawdziliśmy jak bije nasze serce i w ilu procentach nasze ciało składa się z wody. Ponieważ Centrum obchodziło tego dnia swoje pierwsze urodziny, nie omieszkaliśmy złożyć życzeń w imieniu całego OREW-u. Hubert nawet zostawił własną gwiazdkę na wielkim urodzinowym gwiazdozbiorze. To była naprawdę niezapomniana przygoda. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

ab

Czytaj dalejPierwsze urodziny Centrum Nauki Kopernik

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress