Święto Pieczonego Ziemniaka 2011

Pieczone ziemniaki, kiełbaski z grilla, pyszne domowe ciasta – tak, tak! Kolejny rodzinny piknik w OREW za nami. Okazją do biesiadowania na świeżym powietrzu było, jak przystało na przełom jesieni i lata, Święto Pieczonego Ziemniaka. Tym razem spotkaliśmy się w ogrodzie przy Ośrodku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członkowie PSOUU Koło Wołomin, instruktorzy techniki papierowego wikliniarstwa oraz nasz nowy psi terapeuta, Amiś, wraz ze swoją właścicielką. Chociaż pogoda tego pierwszego jesiennego dnia nas nie rozpieszczała,  bawiliśmy się jak zwykle wspaniale. Nauczyliśmy się jak z zużytej gazety wyczarować przepiękne przedmioty imitujące prawdziwą wiklinę. Z radością witaliśmy Amisia, podziwialiśmy jego nowe sztuczki, budowaliśmy tunel, przez który przebiegał z merdającym wysoko ogonem, a najodważniejsi mogli nakarmić go prosto.. ze swojego brzucha! Wszystkim obecnym podczas pikniku serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę a nieobecnych zapraszamy na wszystkie przyszłe wydarzenia. Oczywiście powstała bogata galeria zdjęć: 

Czytaj dalejŚwięto Pieczonego Ziemniaka 2011

Rusza dogoterapia!

Jeśli dziś była środa – to w Ośrodku przy ul. Piłsudskiego 13 ruszyły zajęcia dogoterapii! Naszym uroczym psim terapeutą jest piesek rasy Golden Retriever, który wabi się Amiś. Poznaliśmy go już podczas pikniku integracyjnego z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Na pierwszych zajęciach nauczyliśmy się prawidłowego powitania, dowiedzieliśmy się od jego właścicielki, p. Moniki, jakie części ciała ma każdy pies i czym różni się od nas a także co lubi jeść. Każdy chętny miał okazję dotknąć Amisia, pogłaskać go po głowie lub po grzbiecie, nakarmić go łyżką (!) a nawet przytulić. Wszyscy niezmiernie polubiliśmy go od pierwszego wejrzenia i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania – na szczęście zobaczymy się już w piątek. Amiś wraz z p. Moniką obiecali, że odwiedzą nas podczas Święta Pieczonego Ziemniaka.

Dzisiejsze spotkanie zaowocowało oczywiście galerią zdjęć, do której oglądania gorąco zapraszamy:

Czytaj dalejRusza dogoterapia!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 – fotorelacja

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012. Ten rok niesie ze sobą kilka zmian – wesoła gromada OREW  zyskała troje nowych podopiecznych – Weronikę, Patryka i Dominikę. Ponadto w grupach C i F zmienili się nauczyciele-terapeuci. Tak jak w ubiegłych latach, Ośrodek czynny jest w godzinach 7:00 – 16:00. Poniżej kilka … Czytaj dalejRozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 – fotorelacja

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress