Ostatnie pożegnanie Julci – Dom Pogrzebowy “EPITAFIUM” Wołomin, ul. Żelazna 1, godzina 11.00. Uroczystości pogrzebowe o godzin 13.00, Kościół Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Kącik kulinarny

W naszej placówce tradycją stało się cotygodniowe przyrządzanie potraw połączone z nauką i korzystaniem z urządzeń kuchennych. Podopieczni OREW pod czujnym okiem terapeutów zapoznają się z przepisem, który często same proponują, sporządzają listę potrzebnych produktów, robią zakupy w pobliskim sklepie, a następnie przygotowują smaczne dania.

Wycieczka do Straży Pożarnej

13.04.2010r. zwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w  Wołominie. Strażacy opowiedzieli nam o funkcjonowaniu ich placówki, o swojej ciężkiej i fascynującej pracy, pokazali nam wozy strażackie. Mogliśmy przymierzyć kask i kurtkę strażacką oraz wejść do wnętrzna wozu.

Wycieczka do kręgielni Hula-Kula

DNIA 09.04.2010 pojechaliśmy na wycieczkę do kręgielni Hula – Kula, znajdującej się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Dużą atrakcją było zwiedzenie ogrodu na dachu budynku BUW. Dzieci zachwyciła panorama Powiśla oraz możliwość zajrzenia do budynku przez ogromne okna i szklany dach. Młodzież z chęcią i zapałem uczyła się zasad gry w kręgle. Na … Czytaj dalejWycieczka do kręgielni Hula-Kula

Śniadanie Wielkanocne

Dnia 31.03.2010 odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, w którym uczestniczyli podopieczni, władze oraz pracownicy placówki. Dzieci wspólnie z nauczycielami poczyniły przygotowania do tej uroczystości. Były babki wielkanocne, sałatki, kanapki i malowane jajka. Po świątecznym śniadaniu zajączek zostawił wielkanocne upominki dla dzieci.

Obchody pierwszego dnia wiosny

W niedzielę 21 marca 2010r. wspólnie z ROKiS i mieszkańcami pobliskich miejscowości przywitaliśmy Wiosnę. Impreza  miała charakter integracyjny i odbyła się pod hasłem: „OBUDŹMY RAZEM WIOSNĘ, OBUDŹMY RAZEM ŻYCIE”. Organizatorami byli Radzymiński Ośrodek Sportu i Rekreacji i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Wystawiliśmy krótkie przedstawienie pokazujące wiosnę budzącą się do życia. Młodzież … Czytaj dalejObchody pierwszego dnia wiosny

„Poskromienie złośnika”

Dnia 25.02.2010. gościliśmy w naszym ośrodku Teatr Arkadia, który zaprezentował przedstawienie pt.: „Poskromienie Złośnika”. Tytułowy Złośnik uświadomił nam, że nie warto dokuczać kolegom i namawiać do zła, bo zostaje się wtedy samemu. Aktorzy zostali nagrodzenie gromkimi brawami.

Studio miniatur

W dniu 24.02.2010 pojechaliśmy na wycieczkę do Studia Miniatur Filmowych w Warszawie. Dzieci poznały technikę produkcji filmów animowanych (przygotowywanych ręcznie i komputerowo), zwiedziły studio, poznały tajniki pracy grafików oraz obejrzały kilka kreskówek, które zostały tam stworzone.

„Wieczorek poetycki”

W dniu 29.01.2010r. w atmosferze zadumy, przy blasku świec, filiżance herbaty i słodkim poczęstunku, recytowaliśmy i czytaliśmy wiersze znanych polskich poetów, mi.in W. Szymborskiej, J. Tuwima, J. Brzechwy i innych.

Bal karnawałowy

Dnia 19.01.2010r. w filii przy ul. 1-Maja odbył się coroczny Bal Karnawałowy. W tym roku głównym celem zabawy była integracja dzieci. Udział w balu wzięli także podopieczni z OREW przy ul. Piłsudskiego, którzy wraz z nauczycielami – terapeutami zaprezentowali przepiękne stroje karnawałowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach nagrodzonych upominkami, a … Czytaj dalejBal karnawałowy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress